Республика халкы 2023 елның беренче яртыеллыгында вәкилгә 3180 тапкыр мөрәҗәгать иткән

2023 елның 11 июле, сишәмбе

Без гражданнарның мөрәҗәгатьләрен көн саен күзәтәбез. 2023 елның ярты елында республика һәм төбәкләрдә яшәүчеләр Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппаратына 3180 тапкыр мөрәҗәгать иттеләр, шуларның 413 – шәхси кабул итү кысаларында килгән телдән һәм 1736 – төрле элемтә каналлары буенча вәкил аппаратына кергән язма мөрәҗәгатьләр, 1031 - бердәм «112»номеры аша ашыгыч хезмәтләр чакыруны тәэмин итү системасы аша.

Шәхси кабул итүдә кабул ителгән гражданнарның гомуми саныннан турыдан – туры вәкил тарафыннан 301 граждан кабул ителгән, вәкил аппараты хезмәткәрләре тарафыннан 112 граждан кабул ителгән.

2023 елның 6 аенда:
Уполномоченный аппаратында гражданнарны кабул итүнең 12 проценты;
Арча, Кукмара, Түбән Кама, Яшел Үзән муниципаль районнарында 4 шәхси кабул итү
Россия Тикшерү комитетының Татарстан Республикасы буенча Тикшерү идарәсе җитәкчесе В.А. липский; Татарстан Республикасы Прокуроры и. с. Нафиков; Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Э. А. Зарипова; «Татарстан Республикасы дәүләт юридик бюросы» ДКУ җитәкчесе м. р. Фәтхуллин, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән
Татарстан Республикасы буенча «Россия пенсионерлары берлеге» ҖЧҖ белән берлектә 5 көн хокукый ярдәм;
Хәрби хезмәткә чакырылучылар өчен 2 көнлек хокук ярдәме;
Татарстан Республикасында Россия Федерациясе Президентының кабул итү бүлмәсендә шәхси кабул итү.

Мәгариф мәсьәләләре буенча (шул исәптән Татарстан Республикасында җәйге ял һәм балаларны сәламәтләндерү), Россия Федерациясе Кораллы Көчләре сафларында хәрби хезмәт үтү мәсьәләләре буенча, шулай ук хатын-кызлар-депутатлар берләшмәсе белән берлектә «Мэрхэмэт - Милосердие» «хатын-кызлар мәсьәләсе» буенча өч телефон «кайнар линиясе»үткәрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: