Мөрәҗәгать уңай канәгатьләндерелде

2023 елның 26 мае, җомга

Татарстан Республикасында гражданнарның торак шартларын яхшыртуга юнәлдерелгән төрле программалар булдырылды. Мондый программаларның берсе-социаль ипотека, ул ипотека кредитын һәм дәүләт финанс ярдәмен кулланып, якланмаган категория гражданнарның торак шартларын яхшыртуга юнәлдерелгән.

Минем адреска Зеленодольск шәһәрендә яшәүче I төркем инвалид гражданин А. мөрәҗәгате килде. Ә социаль ипотека программасы буенча торак шартларын яхшырту өчен аның гаиләсен исәпкә алудан баш тарту белән килешми. Яшел Үзән районы җирле үзидарә органы җавабыннан күренгәнчә, мөрәҗәгать итүчегә караган фатирны сату белән бәйле рәвештә, вәкаләтле орган гариза бирүченең торак шартларын аңлы рәвештә начарлату турында Карар кабул иткән, бу Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карары белән расланган Татарстан Республикасында социаль ипотека системасында торак шартларын яхшыртуга мохтаҗларны исәпкә кую кагыйдәләренең һәм тәртибенең 19 пункты нигезендә каралган 2005 елның 15 апрелендәге 190 номерлы, гражданнарны социаль ипотека системасында торак биналарга мохтаҗ буларак, күрсәтелгән ниятле гамәлләр башкарылганнан соң биш елдан да иртәрәк исәпкә алу өчен нигез булып тора.

Мөрәҗәгатьне караганда, гариза бирүченең Зеленодольск шәһәренә күченүе һәм торак бинаны сату аның турында даими кайгырту һәм гаиләсенең авыр матди хәле белән бәйле булуын ачыкладык. Мөрәҗәгать итүченең дәлилләрен һәм хәзерге вакытта мөрәҗәгать авторы яшәгән торак бинаның инвалид ихтыяҗларына яраклаштырылмавын исәпкә алып, мин Зеленодольск районы Башкарма комитеты җитәкчесе адресына әлеге дәлилләрне игътибар белән карап чыгуны һәм карар кабул итүне сорап хат җибәрдем.

Безнең тәкъдимнәр ишетелде, мөрәҗәгать итүченең тормыш шартларын карау нәтиҗәләре буенча җирле үзидарә органы социаль ипотека программасы буенча торак шартларын яхшырту өчен исәп-хисапка мөрәҗәгать авторының гаиләсен кую турында Карар кабул итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: