Россия Федерациясе прокуратурасы хезмәткәрләре көне белән котлау!

2024 елның 12 гыйнвары, җомга

Хөрмәтле прокуратура хезмәткәрләре һәм ветераннары!

Сезне һөнәри бәйрәмегез - Россия Федерациясе прокуратурасы хезмәткәрләре көне белән котлыйм!

Прокуратура - илнең хокук саклау системасының мөһим звеносы. Ул тормышның барлык өлкәләрендә кануннарның үтәлешен күзәтүне гамәлгә ашыра, хокук саклау органнары эшен координациялисез, хокук тәртибен ныгытуны һәм җинаятьчелекне профилактикалауны тәэмин итәсез, халыкның хокукый культурасы дәрәҗәсен арттырасыз.

Бүген бердәм, үзәкләштерелгән система буларак, прокуратура гражданнарның хокукларын һәм ирекләрен тәэмин итүдә, Конституцияне һәм законнарны вакытында үтәүдә төп рольне уйный.

Аерым алганда, конструктив һәм нәтиҗәле хезмәттәшлек өчен Татарстан Республикасы прокуратурасына рәхмәт белдерәм. Законлылыкны һәм хокук тәртибен ныгытуга зур өлеш керткән ветераннарга рәхмәт белдерәм, яшь буынга тупланган тәҗрибәне тапшырдылар.Бергәләп без бер максатка - гражданнарыбызның хокукларын үтәүгә, республикада иминлек дәрәҗәсен һәм хокук тәртибен күтәрүгә омтылабыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: