"Монда көтәләр" проектын тормышка ашыру нәтиҗәләре

2023 елның 20 декабре, чәршәмбе

Бүген вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәре "Яңа гасыр" АБНО оештырган түгәрәк өстәлдә катнашты, анда "Монда көтәләр" проектын гамәлгә ашыруга йомгак ясадылар.

«Монда көтәләр» - Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы катнашында Украина һәм ДХР территорияләреннән күченеп килергә мәҗбүр булган хатын-кызларга ярдәм буенча социаль проект.

Түгәрәк өстәлдә проект командасы видеофильм форматында эшләү буенча, һичшиксез, үзенең мөһим тәҗрибәсен тәкъдим итте. Эш нәтиҗәләре Татарстан хатын-кызларны нинди җылылык белән кабул иткәне өчен горурлык хисе тудыра. Ярдәм ике юнәлеш буенча күрсәтелде: социаль һәм юридик мәсьәләләр буенча вакытлыча урнаштыру пунктларында белгечләрнең күчмә консультацияләре; психоэмоциональ ярдәм тренинглары.

Проект геройлары түгәрәк өстәлдә иң яшерен - кечкенә җиңүләр турындагы тарихлары белән уртаклаштылар. Мондый кире элемтә барлык куелган көчләрнең юкка гына түгеллеген аңларга мөмкинлек бирә. Түгәрәк өстәл азагында проект героинясы АБНОның «Яңа гасыр» дан рәхмәт хатлары белән бүләкләнде.

АБНО "Яңа гасыр" проектын уңышлы тәмамлануы белән котлыйм!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: