Ятим балаларның хокукларын яклау мәсьәләләре буенча киңәшмә

2023 елның 20 декабре, чәршәмбе

Кызганыч, ятим балалар һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балалар, кызганычка каршы, халыкның иң якланмаган социаль төркеме, безнең яктан аерым кайгыртуга мохтаҗ.

Бүгенге көндә минем адреска ятим балаларны һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны һәм алар арасыннан булган затларны, торак биналарын тәэмин итү турында 50 мөрәҗәгать керде. Һәр кеше өчен тормышның иң мөһим аспекты - үз йорты булу.

Вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәрләре ел дәвамында әлеге хәл белән урыннарда танышу өчен республика районнарына 9 мәртәбә барды. Бүген Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгында без, бу сәфәрләргә йомгак ясау өчен, опека һәм попечительлек бүлекләре вәкилләре белән очраштык.

Әлбәттә, без ятим балаларның хокукларын яклау максатыннан эшне яхшырту буенча тәкъдимнәр керттек, мәсәлән, опека органнарының ятим балаларның законлы вәкилләре тарафыннан тәрбияләнүчеләрне торак урыннарына мохтаҗлар исемлегенә кертү турында гаризаларны вакытында бирүен тикшереп тору.

Бары тик бергәләп кенә балаларыбызны яклый алабыз! Бу мәсьәләне контрольдә тотачакбыз, бик яхшы нәтиҗәләргә ирешә алырбыз дип уйлыйм!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: