Гражданнарның һәм башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеге мәсьәләләренә багышланган түгәрәк өстәл

2023 елның 21 ноябре, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил йөкләмәсе буенча Аппарат хезмәткәре Степанова Елена Татарстан Республикасы Дәүләт Советында гражданнарның һәм башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеге мәсьәләләренә багышланган түгәрәк өстәл утырышында катнашты.

Фракциянең киңәйтелгән утырышын оештыручылар - Татарстан Республикасы Дәүләт Советында КПРФ фракциясе депутатлары.

Чарада Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатлары, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре депутатлары, министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре, иҗтимагый оешмалар һәм гражданнарның инициатив төркемнәре вәкилләре катнашты. Түгәрәк өстәл кысаларында дәүләт хакимияте органнарының эш практикасына «юнәлешлелек клиенты» төшенчәсен кертү һәм гражданнар мөрәҗәгатьләрен караганда формаль якын килүне булдырмау зарурлыгы мәсьәләләре билгеләнде.

Башкарма һәм муниципаль хакимият органнары үзләренә йөкләнгән бурычларны үтәгәндә халык белән нәтиҗәле хезмәттәшлекне җайга салуда кабул ителә торган чаралар турында фикер алыштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: