Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстандагы идарәсенең 1 нче төзәтү үзәгендә тотылган гражданнарны кабул итү

2023 елның 18 августы, җомга

Проблемалы мәсьәләләр һәм булган мөрәҗәгатьләр турында фикер алышу һәрвакыт кешеләр белән турыдан-туры элемтәдә, «урында» нәтиҗәлерәк.

Безнең республика башкаласында  Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең 1 нче төзәтү үзәге урнашкан, анда бүген, Җәзаларны үтәтү федераль  хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе башлыгы урынбасары белән берлектә хөкем ителгәннәрне кабул иттек.

Аларның шәхси сораулары  каралды. Әлбәттә, күпләр җәзаны йомшарту яки җәзаның үтәлмәгән өлешен җәзаның йомшаграк төре белән алыштыру мөмкинлеге турында белгәннәр. Сораулар төрле, ләкин хөкем ителгәннәр өчен мөһим.

Хөкем ителгәннәрне тоту шартлары да безнең игътибарыбыздан читтә калмады. Гражданнарны кабул иткәннән соң без хөкем ителгәннәрнең торак секцияләренең көнкүреш шартларын, ашханәсен һәм хөкем ителгәннәрнең туклануын оештыруны тикшердек.

Һәм һәрвакыттагыча, мөрәҗәгатьләрне карау барышын Вәкаләтле  вәкил шәхси контрольгә алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: