Мөрәҗәгатьне карау нәтиҗәләре буенча баланы тәрбиягә алган гаиләдә тоту өчен түләүләр яңадан исәпләнде

2023 елның 10 июле, дүшәмбе

Вәкил адресына Казан шәһәрендә яшәүче гражданка К.дан опека һәм попечительлек органының баланы карап тотуга айлык түләүне 2022 елның сентябреннән генә яңадан исәпләү турындагы карары белән килешмәү турында мөрәҗәгать килде.

Мөрәҗәгатьне карау барышында «Татарстан Республикасында халыкка адреслы социаль ярдәм күрсәтү турында2004 елның 8 декабрендәге 63-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законының 8 статьясындагы 1 өлешенә» ярашлы рәвештә, ятим һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган, мәктәпкәчә һәм мәктәп яшендәге балалар өчен айлык акчалата түләү күләме аерыла.

Гариза бирүче опека һәм попечительлек органына мөрәҗәгать иткәннән соң, вәкаләтле орган түләү күләмен 2022 елның сентябреннән генә яңадан исәпләп чыгарган, ул тәрбиягә алган гаиләдә тәрбияләнүче бала мәктәп яшенә җиткән һәм 2020 елның сентябреннән мәгариф оешмасына йөри.

Уполномоченныйларга Казан шәһәре Башкарма комитетының Совет районы администрациясенә карар кабул итү өчен мөрәҗәгать предметы буенча позицияләрен белдереп хат җибәрелә.

Мөрәҗәгатьне карау нәтиҗәләре буенча безнең позиция ишетелде, баланы карау өчен айлык түләү күләме 2020 елның сентябреннән яңадан исәпләнәчәк, гариза бирүчегә түләүләр агымдагы айда киләчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: