Татарстан Республикасында «көмеш» волонтерлыкның ун еллыгына багышланган чара.

2023 елның 6 июле, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил аппараты хезмәткәре Татарстан Республикасында «көмеш» волонтерлыкның ун еллыгына багышланган тантаналы чарада катнашты.

Чара барышында «Молоды душой» төбәк үзәге эшчәнлегенең презентациясе һәм Татарстан Республикасының көмеш волонтерларын бүләкләү тантанасы булды.

Волонтерлык, мөһим социаль күренеш буларак, бөтен ил буенча дистәләгән мең кешене берләштерә, алар мохтаҗларга ярдәм кулы сузарга әзер.

"Молоды душой" үзәге 2021 елның апрелендә «социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмаларга ярдәм итү буенча Республика ресурс үзәге» АНО базасында булдырылган. Программаның максаты өлкән яшьтәге гражданнарның волонтерлык эшчәнлеген үстерүгә ярдәм итүнең комплекслы системасын булдыру. Иреклелекнең төп юнәлешләре: спорт, вакыйгалар, мәдәни, патриотик, экологик, медицина, социаль, интеллектуаль, туристик. Хәзерге вакытта программага 1173 кеше - «көмеш» волонтерлар җәлеп ителгән.

«Көмеш» волонтерлар балалар йортларына, интернатларга, мастер-класслар үткәрүче хастаханәләргә, үсеш үзенчәлекләре булган балалар өчен бәйрәм чараларына йөриләр. Өлкән буын гражданнарына өйдә адреслы ярдәм күрсәтелә. Традицион акцияләр булып «Торопыжки», «ДоброТепло», «Кукольный Театр», «Театр теней» һәм башкалар тора. Хәзерге вакытта «көмеш» волонтерлар «Без бергә» хәрәкәтендә актив катнашалар, мобилизацияләнгәннәрнең гаиләләренә ярдәм күрсәтәләр, шулай ук мобилизацияләнгәннәргә гуманитар ярдәм формалаштыруда.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: