Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил Аппаратында гражданнарны бергәләп кабул итте

2023 елның 30 мае, сишәмбе

Халык белән очрашуларның мөһимлеген артык бәяләп булмый. Әлбәттә, проблеманы дөрес чишү диалогта гына туа.

Бүген уполномоченный аппаратында берьюлы ике гражданны кабул итү булды: Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән Министрлыгы вәкилләре, шулай ук «Татарстан Республикасы дәүләт юридик бюросы» ДКУ җитәкчесе Марс Фәтхуллин. Уртак кабул итүләр кысаларында республиканың 13 кешесе мөрәҗәгать итте, аларга үз проблемаларын хәл итүдә юридик һәм практик ярдәм күрсәтелде. Без һәрвакыт ерак режимда Татарстанның ерак районнарында яшәүче мөрәҗәгатьчеләрне кабул итәбез.

Сорауларыгыз булса, сез безнең адрес буенча һәрвакыт элемтәгә керә аласыз. Гражданнарны бергәләп кабул итү графигын, шулай ук аларның язмаларын +7(843)236-41-80 (вәкаләтле вәкилнең кабул итү бүлмәсе) телефоны буенча төгәлләргә мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: