"Халык контроле"дәүләт мәгълүмат системасында мөрәҗәгатьләрне карау буенча киңәшмә

2022 елның 6 декабре, сишәмбе

Гадәттәгечә, декабрьдә Вәкаләтле вәкил Аппараты тарафыннан «дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрнең (функцияләрнең) бердәм порталы» һәм «Халык контроле " дәүләт мәгълүмат системасы аша кергән гражданнарның мөрәҗәгатьләрен һәм хәбәрләрен карау буенча Казан шәһәренең башкарма комитеты җаваплы башкаручылары белән киңәшмәләр үткәрелә.

Бүген Казан шәһәренең Совет районы хакимиятенең җаваплы башкаручылары белән очраштык, анда без хәзерге вакытта чишелеш тапмаган 100дән артык хәбәрнамәне карадык. Сорауларның төп өлеше Казан шәһәренең Совет районы бистәләрендәге юлларны төзекләндерү һәм ремонтлауга кагыла, шулай ук ишегалды территорияләрен ремонтлау мәсьәләләре кала.

Киңәшмә барышында мөрәҗәгатьләрнең бер өлеше инде үз карарын тапканлыгы ачыкланды. Озак вакытлар үз чишелешен таба алмаган гражданнарның мөрәҗәгатьләренә игътибар итәргә һәм аларны 2023 елга республика программалары планнарына кертергә тәкъдим ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: