"Халык контроле"дәүләт мәгълүмат системасында хәбәрнамәләрне карау буенча эшлекле киңәшмә

2022 елның 2 декабре, җомга

Ел саен "Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасында юлларны карап тоту һәм ремонтлау мәсьәләләре безнең республика халкы арасында иң актуаль мәсьәлә булып тора. 2015 елда юллар төзелеше һәм ремонты темасына карата 9248 мөрәҗәгать кабул ителсә, агымдагы елда 20 021 мөрәҗәгать керде. Сорауларның төп өлеше карап тикшерү өчен республиканың муниципаль берәмлекләренә генә түгел, шулай ук "Главтатдортранс" ДКУга да керә. Шуңа күрә без эшлекле киңәшмә уздыру турында карар кабул иттек, анда 70тән артык мөрәҗәгать каралды.

Башкару дисциплинасына аеруча игътибар ителде, чөнки башкаручылар тарафыннан срокларны бозу бар, шулай ук гражданнарның хәбәрләрен һәм белдерүләрен аерым контрольгә алырга һәм 2023 елга республика программаларын формалаштырганда аларны исәпкә алырга тәкъдим ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: