Агымдагы елда Татарстан Республикасы берләштерелгән бюджетын үтәүнең беренчел нәтиҗәләре һәм 2024 елга финанс, казначылык һәм салым органнарының бурычлары

2023 елның 15 декабре, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Финанс министрлыгы, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Федераль казначылык идарәсенең 2024 елга берләштерелгән бюджетын үтәүнең беренчел нәтиҗәләре һәм финанс, казначылык һәм салым органнарының бурычлары буенча фикер алышынды. 📍, башлангыч бәяләүләр буенча, тулай төбәк продукты күләме 4 трлн сум тәшкил итәчәк, 2022 ел дәрәҗәсенә карата үсеш - 102,8 %. Төяп җибәрелгән продукция күләме 4,5 трлн сум күләмендә көтелә. Төзелеш эшләре күләме - 2022 елга караганда - 700 млрд. сум. Ел нәтиҗәләре буенча төп капиталга инвестицияләр күләме 1 трлн. сум дәрәҗәсендә бәяләнә, бу 2022 ел дәрәҗәсенә карата 108% тәшкил итәчәк. «Бу күрсәткечләргә бу катлаулы чорда бизнеска ярдәм итү буенча кабул ителгән федераль карарлар нәтиҗәсендә ирешелде. Без Россия Президенты Владимир Владимирович Путинга һәм ил Хөкүмәтенә рәхмәтле», - дип ассызыклады Рәис Рөстәм Миңнеханов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: