«Халык контроле» системасына гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләрне карау буенча эшче киңәшмә

2023 елның 27 октябре, җомга

Кичә Казан шәһәренең Авиатөзелеш һәм Яңа Савин районнары администрациясендә «Халык контроле» системасына гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләрне  карау буенча эшлекле киңәшмә узды.

Быел әлеге районнар буенча карауга 6 меңнән артык хәбәр килгән, аларның 70% тан артыгы уңай хәл ителгән.

Әмма бу киңәшмә барышында без тиешле контроль булмауга һәм башкаручылар тарафыннан срокларны озайтуга басым ясадык.

Нәтиҗәдә, гражданнарның  мөрәҗәгатьләрен  карауның сыйфатын һәм контролен арттырырга, шулай ук проблемаларны гамәлгә ашыруда ярдәм итү өчен республика программаларына кертү кирәк булган очракта хәбәр итәргә тәкъдим иттек.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: