Инвалидлар өчен киртәләрсез мохит булдыру теләсә кайсы үсеш алган җәмгыятьнең беренчел бурычы булып тора, шулай ук дәүләт социаль сәясәтенең актуаль юнәлеше булып тора.

2023 елның 27 октябре, җомга

Инвалидлар өчен киртәләрсез мохит булдыру теләсә кайсы үсеш алган җәмгыятьнең беренчел бурычы, шулай ук дәүләтнең социаль сәясәтенең актуаль юнәлеше булып тора.

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил адресына сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар өчен Татарстан Республикасының шифаханә-курорт учреждениеләрендә уңайлы мохит оештыру мәсьәләләре буенча гражданнар мөрәҗәгатьләре килә.

2023 елның 25-26 октябрендә Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәре тарафыннан Россия Федерациясе Социаль иминият фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге, инвалидлар җәмгыяте «Татарстан Республикасы инвалидлар җәмгыяте» Бөтенроссия республика оешмасы вәкилләре белән берлектә, Татарстан Республикасы шифаханә-курорт учреждениеләре эшчәнлеген, эшчәнлеген оештыру белән танышу максатыннан, 2023 елда Татарстан Республикасы буенча Россия Федерациясе пенсия һәм социаль иминият фонды бүлеге тарафыннан гражданнарның ташламалы категориясен шифаханә-курорт дәвалануына юлламалар белән тәэмин итү буенча дәүләт контрактлары төзелгән, анда сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән затлар өчен уңайлы мохит булуга аерым игътибар бирелгән ездлар чыгарылган.

Сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең тоткарлыксыз үтеп керүен һәм хәрәкәт итүен тәэмин итү өлкәсендә аерым проблемалы мәсьәләләр ачыкланды.

Татарстан Республикасының шифаханә-курорт учреждениеләрендә булу йомгаклары буенча инвалидларның һәм сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән затларның хокукларын яклау максатларында чаралар күрү өчен шифаханә җитәкчеләре адресына тәкъдимнәр җибәреләчәк.

Һәр кеше өчен уңайлы мохитне тәэмин итү мәсьәләсе Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил контролендә кала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: