Узган атнада "Халык контроле" ТР Дәүләт мәгълүмат системасындагы эш нәтиҗәләре белән уртаклашабыз

2023 елның 25 октябре, чәршәмбе

Узган атнада "Халык контроле" ТР Дәүләт мәгълүмат системасында эш нәтиҗәләре белән уртаклашабыз.

"Халык контроле" системасына 5 451 мөрәҗәгать килгән, шуларның 2 044 е буенча чаралар күрелгән.

Оператив рәвештә башкарылган гаризаларның берничә мисалы:

Биектау районы башкарма комитеты тарафыннан канализация люгы ябылган (№ 5863763);

Яшел Үзән районы башкарма комитеты тарафыннан тышкы яктырту (№ 5861879) торгызылды;

Әлмәт муниципаль районының "Экология һәм төзекләндерү департаменты" муниципаль бюджет учреждениесе юлларны пычрактан җыештыру эшләре башкарылды (№ 5861897);

УК «Паритет» ҖЧҖ (Чаллы шәһәре) күпфатирлы торак йорт диварына график рәсем буяган (№ 5861897);

ООО УК «Уютный Дом» ҖЧҖ (Казан шәһәре) күпфатирлы торак йорт подъездында (5863057) дымлы җыештыру узды.

Татарстан Республикасы халкы узган атнада иң актив рәвештә түбәндәге категорияләр буенча хәбәр итте:

Территорияне комплекслы төзекләндерү - 1 227,
Муниципаль юлларны тоту һәм ремонтлау - 1 086,

Юл хәрәкәте оешмасы - 281,
Тышкы яктыртуны оештыру - 508,
Йортның эчтәлеге - 227.

Һәркем республикабызда яшәүчеләрнең тормыш шартларын яхшыртуга һәм сыйфатын яхшыртуга үз өлешен кертә ала, бары тик “Халык контроле” ТР Дәүләт мәгълүмат системасына гариза биреп кенә, “Халык контроле” мобиль кушымтасы ярдәмендә яки ТР Дәүләт хезмәтләре порталында гына.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: