Узган атнада "Халык контроле" ТР Дәүләт мәгълүмат системасында эшләү

2023 елның 18 октябре, чәршәмбе

«Халык контроле» Татарстан Республикасы дәүләт мәгълүмат системасында мөрәҗәгатьләрне карау сыйфатын арттыру максатында вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәрләре көн саен системага керә торган мөрәҗәгатьләр мониторингын үткәрәләр.

Узган атнада системага 6 141 мөрәҗәгать килгән, шуларның 2 034 е буенча чаралар күрелгән.

Традиция буенча муниципаль берәмлекләрдә җаваплы башкаручылар тарафыннан мәсьәләләрне оператив хәл итү мисаллары турында сөйлибез:

Казан шәһәренең Киров һәм Мәскәү районнары администрациясе тарафыннан Коломенская урамындагы гараж җимерелгәннән соң территория торгызылды (№ 5819239);

Казан шәһәренең административ-техник инспекциясе тарафыннан Марсель Сәлимҗанов урамындагы керү төркеме төзекләндерелде (№ 56000);

Чаллы шәһәре Үзәк районы администрациясе тарафыннан Ш. Усманов урамындагы территория тиешле хәлгә китерелгән.
(№ 5821277);

Менделеевск районы башкарма комитеты тарафыннан Гаражная урамында (№ 4840135) яктырту челтәрләрен төзү эшләре башкарылган;

✅Татарстан Республикасы буенча Росприроднадзор идарәсе тарафыннан Тукай муниципаль районының Кече Шилнә авыл җирлегендә рөхсәтсез төзелгән калдыклар бетерелде (№ 5781768).

Татарстан Республикасы халкы узган атнада иң актив рәвештә түбәндәге категорияләр буенча хәбәр итте:

📍 «Территорияне комплекслы төзекләндерү» - 376;

📍 «Муниципаль юлларны тоту һәм ремонтлау» - 203;

📍 «Тышкы яктыртуны оештыру» - 192;

📍 «Йорт эчтәлеге» - 117;

📍 «Юл хәрәкәте оешмасы» - 84.

Сез дә республикабызда яшәүчеләрнең сыйфатын күтәрүгә һәм тормыш шартларын яхшыртуга үзегезнең өлешегезне кертә аласыз, бары тик ТР «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына гариза гына биреп.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: