Мөрәҗәгать вәкаләтле вәкил контролендә

2023 елның 12 октябре, пәнҗешәмбе

ОВЗ белән затларның законлы мәнфәгатьләрен яклау, уңайлы мохитне тәэмин итү һәм үз эшебездә биналарга һәм корылмаларга тоткарлыксыз керү мәсьәләләрен без һәрвакыт "карандаш" белән тотабыз. Бу юнәлештә «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасы аша зур эш алып барыла.

Инвалидларны җәмгыять тормышына интеграцияләү буенча шактый казанышларга карамастан, үз хокукларын гамәлгә ашырганда алар көн саен авырлыклар белән очраша, бу хакта гражданнарның мөрәҗәгатьләре сөйли.
Гражданнарны шәхси кабул итү кысаларында, минем адреска гражданка Х.дан мөрәҗәгать килде, балалар бакчасы янында машиналар кую урынын оештыруда ярдәм итүләрен үтенде.

Әңгәмә барышында мөрәҗәгать итүче хәбәр иткәнчә, аның баласына «үзенчәлекле» балалар бакчасы да йөргән. Күрсәтелгән балалар бакчасы күпфатирлы йортның беренче катында урнашкан. Күпфатирлы йортта яшәүчеләр, гомуми җыелышта территорияне ябу һәм шлагбаум билгеләү турында карар кабул ителде. шлагбаум билгеләнгәннән соң, ата-аналар күпфатирлы йорт территориясенә бернинди каршылыксыз керергә мөмкинлек бирмәделәр. Ата-аналарга хәбәр ителгәнчә, күпфатирлы йорт территориясенә керү мөмкинлеге булсын өчен аларга пульт сатып алырга кирәк. Балалар бакчасы янында башка парковка урыннары булмаган.

Шунысын билгеләп үтү мөһим, күрсәтелгән балалар бакчасына йөрүче барлык балалар терәк-хәрәкәт аппараты бозылган, мөстәкыйль хәрәкәтләнми. Һәр көнне ата-аналар балаларны автомобильләрдә йөрткән.
Әлбәттә, мондый якын килү белән мин килешә алмадым.

Бүген вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәре күрсәтелгән мәктәпкәчә белем бирү учреждениесенә китте.
Урамга чыгу кысаларында район хакимияте, мәгариф бүлеге, идарәче компания вәкилләре белән ата-аналар өчен “үзенчәлекле” балалар өчен парковка урнаштыру вариантлары турында фикер алыштылар.

Шунысы куанычлы, район администрациясе дә әлеге мәсьәләне хәл итү белән кызыксына. Без уртак тырышлык белән әти-әниләр өчен көнүзәк мәсьәләне хәл итәрбез дип өметләнәбез.
Әлеге мөрәҗәгать буенча эш безнең тарафтан дәвам итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: