“2024 елга ТР Дәүләт Советына рәис юлламасын гамәлгә ашыру буенча ТР хөкүмәтенең комплекслы эш планын раслау турында” Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты утырышы

2023 елның 9 октябре, дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы хөкүмәте йортында «2024 елга Татарстан Республикасы Дәүләт Советына рәис юлламасын гамәлгә ашыру буенча Татарстан Республикасы Хөкүмәтенең Комплекслы эш планын раслау турында» Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты утырышы узды.

Алексей Песошин билгеләп үткәнчә, фикер алышу документы - Татарстан Республикасы рәисе билгеләгән социаль-икътисадый үсешнең өстенлекле юнәлешләрен гамәлгә ашыру буенча чираттагы елга «генераль» план. “План чаралары Татарстанның динамик үсешенә юнәлтелгән һәм икътисад тармакларына һәм социаль өлкәгә генә түгел, ә гомумсәяси юнәлешләргә дә кагыла, мәсәлән, гражданнарның идарә итү, Татарстан халыкларының мәдәниятен, телләрен һәм традицияләрен саклау процессына ачыклыгын һәм җәлеп ителүен арттыру буенча юнәлешләргә.  Безгә киләсе елда максатчан эш көтелә”, -  диде Татарстан Республикасы Премьер-министры.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: