"Хезмәт хакы дәрәҗәсен билгеләнгән минималь хезмәт хакыннан түбән булмаган тәэмин итү буенча алып барыла торган эш турында" киңәшмә

2023 елның 11 июле, сишәмбе

МРОТ-минималь хезмәт хакы күләме. Бу эш бирүче хезмәткәргә сигез сәгатьлек эш көне белән тулы ай өчен түләргә тиеш. Таләп теләсә нинди һөнәрләргә кагыла — промоутер, шофер яки генераль директор турында сүз дә мөһим түгел.

Атна дәвамында Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан үткәрелә торган "хезмәткә түләүнең билгеләнгән минималь күләменнән түбән булмаган күләмен тәэмин итү буенча башкарыла торган эш турында» Федераль салым хезмәте идарәсе мәгълүматлары буенча хезмәткә түләүнең минималь күләменнән түбәнрәк булган оешмалар санын арттыруга юл куйган муниципаль берәмлекләр белән берничә киңәшмәдә катнаша.Татарстан Республикасына 2023 елның 1 кварталы өчен".

Проблема җитди, шуңа күрә анда омбудсменны кертү кирәк иде. Гражданнарның хезмәт хокукларын бозу рөхсәт ителми.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: