«Сезне монда очраткач, без республикабызның безне кайгыртуын һәм истә тотуын аңлыйбыз!»

2023 елның 5 июле, чәршәмбе

Елына ике тапкыр-яз һәм көз - без Татарстан егетләре хезмәт иткән хәрби частьләргә барабыз. Бу ел балалар өчен ир-атлар, Ватанны саклаучылар буларак формалашу вакыты. Әлбәттә, без бу елның җиңел булмавын аңлыйбыз: гражданнардан бик нык аерылып торган яңа шартлар, командирлар, хезмәттәшләр.

Ике гаскәр частена бүген килеп була: берсе Түбән Новгородта урнашкан, икенчесе Кстово шәһәрендә 30 километр ераклыкта. Балалар безне елмаеп каршы алдылар һәм, күптән түгел генә часть урнашкан урынга килүләренә карамастан, ачык итеп «Так точно! Никак нет!»

Казармаларны, душ кабиналарын, ашханәләрне карадык, частьлар командованиесе белән аралаштык.

Түбән Новгородтагы хәрби часть спорт белән шөгыльләнүне оештыру белән аеруча гаҗәпләндерә: территориядә бокс өчен үз рингы, күп санлы тренажерлар, гимнастика залы бар!

Кстово шәһәрендә часть хәрбиләре тарафыннан тулысынча оештырылган искиткеч музейда Без эш көне ахырында була алдык.

Часть җитәкчелеге, шулай ук анда горурлык һәм зур рәхәтлек белән хезмәт итүчеләр үз музейларындагы һәр экспонат турында сөйлиләр.

Шунысын да билгеләп үтәсем килә, безгә хәрби часть музее турында сөйләгән экскурсовод безнең якташыбыз булып чыкты - Агерҗе муниципаль районы егете.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: