Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил катнашында Кеше хокуклары буенча Бердәм дәрес узды

2022 елның 7 декабре, чәршәмбе

10 декабрьдә бөтен дөнья кеше өчен мөһим бәйрәм - Кеше хокуклары көнен билгеләп үтә. Россия Федерациясендә Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил инициативасы буенча Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгы Россия Федерациясенең дәүләт һәм милли бәйрәмнәренә, Россия мәдәнияте тарихындагы истәлекле даталарга һәм вакыйгаларга багышланган белем бирү вакыйгалары календарена Бердәм дәрес кертте.

Дүрт ел эчендә бердәм дәрестә 27 000 000нән артык мәктәп укучысы һәм студент катнашты. Татарстан Республикасы мәктәпләре укучылары өчен Бердәм дәресне уңышлы гамәлгә ашыру Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының актив ярдәменнән башка булмас иде,

Бүген "Ритм" лицееның - тугызынчы сыйныф укучылары белән омбудсмен эшенең төп юнәлешләре турында аралаштым, кичекмәстән хәл итү таләп иткән мәсьәләләрне чишү тәҗрибәсе белән уртаклаштым. Укучыларга кызыклы һәм җиңел укуларын, алда торган имтиханнарны уңышлы тапшыруларын һәм үзләре өчен бу дөньяда үзләренә ошаган эш табуларын теләдем.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: