Гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү буенча 2023 ел йомгаклары

2024 елның 4 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү безнең эшнең иң мөһим өлешен тәшкил итә. 2023 елда республика һәм Россия төбәкләрендә яшәүчеләр безгә 5750 тапкыр мөрәҗәгать итте, шуларның 1621 е - “112” бердәм номеры аша ашыгыч хезмәтләрне чакыруны тәэмин итү системасы аша.

Шәхси кабул итүдә кабул ителгән гражданнарның гомуми саныннан вәкаләтле вәкил тарафыннан 526 граждан, вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәрләре тарафыннан - 313 граждан кабул ителде.

2023 елда үткәрелде:
вәкаләтле вәкил Аппаратында гражданнарны шәхси кабул итү;
Арча, Кукмара, Түбән Кама, Яшел Үзән муниципаль районнарында шәхси күчмә кабул итүләр;
17 уртак тематик алымнар Россия Тикшерү комитетының Татарстан Республикасы буенча тикшерү идарәсе җитәкчесе В.А. Липский һәм аның урынбасары М.С. Дулкарнаев; Татарстан Республикасы прокуроры И.С. Нафиков һәм аның урынбасары А.О. Чеховский; Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Э.А. Зарипова; «Татарстан Республикасы Дәүләт юридик бюросы» ДКУ җитәкчесе.

10 көн пенитенциар система учреждениеләрендәге затлар өчен, шул исәптән видеоконференцэлемтә режимында да, хокукый ярдәм күрсәтү;
8 Татарстан Республикасы буенча «Россия пенсионерлары берлеге» ҖЧҖ РО белән берлектә хокукый ярдәм;
4 Хәрби хезмәткә алынучылар өчен хокукый ярдәм көне;
Россия Федерациясе Президентының Татарстан Республикасындагы кабул итү бүлмәсендә📍2 шәхси кабул итү мәҗлесе.

Мәгариф (шул исәптән Татарстан Республикасында балаларның җәйге ялын һәм аларны сәламәтләндерү) мәсьәләләре буенча, Россия Федерациясе Кораллы көчләре сафларында хәрби хезмәт узу, өлкәннәрнең, инвалидларның хокукларын яклау мәсьәләләре буенча, шул исәптән «Мэрхэмэт-Милосердие» - «Женский вопрос» хатын-кызлар берләшмәсе белән берлектә 6 телефон “кайнар линия” уздырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: