"Өченче яшьтәге" университет студентлары өчен хокукый белем мәктәбе дәресләре ⁣

2023 елның 8 декабре, җомга

Белем алу - һәрвакыт кирәк булачак! Бүген Татарстан Республикасы буенча Россия Социаль Фонды стеналарында "өченче яшь" университеты студентлары өчен хокукый белем мәктәбе дәресләре узды. Әлеге дәресләрнең төп аудиториясе - хокукый белем алу аеруча әһәмиятле булган өлкән яшьтәге гражданнар. Дәресләрне без торак-коммуналь хезмәтләргә бәяләр һәм тарифлар формалаштыруга багышладык. Укырга килүчеләр алдында Татарстан Республикасы тарифлар буенча Дәүләт комитеты рәисенең беренче урынбасары Лариса Хәбибуллина һәм Татарстан Республикасы Дәүләт торак инспекциясенең торак-коммуналь хезмәтләр өчен түләүләрнең нигезлелеген тикшерү бүлеге башлыгы Алсу Камалова чыгыш ясадылар, алар торак-коммуналь хезмәтләр өчен түләүнең ничек исәпләнүе турында, тарифлар формалаша, коммуналь хезмәтләр өчен гражданнарның түләү индекслары, газга, электр энергиясенә фаразлана торган бәяләр һәм башка бик күп нәрсәләр турында җентекләп һәм гади сөйләделәр.

Лекция тәмамлангач, теләге булган һәркем катнашучыларга дәрес темасы буенча сораулар бирә һәм кызыксындырган проблемалар буенча киңәшләшә алды. Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил каршындагы Хокукый белем мәктәбенең киләсе дәресе 2024 елның 19 гыйнварында финанс куркынычсызлыгы темасына узачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: