Россия ФКУ СИЗО-1 УФСИН Татарстан Республикасы буенча (Казан шәһәре)

2023 елның 7 декабре, пәнҗешәмбе

Сак астында тоту урыннарына еш йөрү - шикләнелүчеләр һәм гаепләнүчеләрнең хокукларын үтәү нигезе.

Бүген Вәкаләтле вәкил Аппараты хезмәткәре Россиянең Татарстан Республикасы буенча ҖҮФХИ (Казан шәһәре) ФКУнда булды. Тикшерү барышында шулай ук шикләнелүчеләр (гаепләнүчеләр), аерым алганда, балигъ булмаганнарны, аларның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен үтәү предметына учреждениедә тоту шартлары өйрәнелде.

УФСИН вәкилләре белән берлектә камералар, балигъ булмаганнар өчен уку классын карадылар. Әлеге учреждениедә булган гражданнар белән бирелә торган туклану сыйфаты, тоту шартлары, махсус учреждение администрациясе тарафыннан мөрәҗәгать итү, тиешле медицина ярдәме күрсәтү предметына сайлап алу әңгәмәсе үткәрелде.

Диалог барышында СИЗО-1 дә тоту шартларына шикаятьләр килмәде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: