ТР Тарифлар буенча Дәүләт комитеты штабының чираттагы утырышы

2023 елның 18 октябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил вәкиле Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты штабының чираттагы утырышында катнашты, анда октябрь аенда каты коммуналь калдыкларны чыгару проблемасы буенча гражданнарның шикаятьләре санының кимүен билгеләп үтте

2023 елның октябрендә «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына тулаем республика буенча каты коммуналь калдыкларны вакытында чыгармау проблемасы буенча 42 гражданнан хәбәр килгән, шуларның иң күбе -  Казан (14), Яр Чаллы (7), Яшел Үзән (3) һәм Питрәч (3) районнарында яшәүчеләрдән.

Бу юлы система кулланучыларының иң күп теләктәшлеге һәм комментарийлары республиканың Әлмәт, Алабуга һәм Түбән Кама районнарыннан «Гринта» ҖЧҖ һәм «ПЖКХ»ИК хезмәт күрсәтүче эре габаритлы төзелеш чүп-чарларын вакытында чыгармауга кагыла.

Әлмәт районында яшәүчеләр хәбәр иткәнчә, региональ оператор Нариманов урамындагы 85А номерлы йорт территориясеннән 3 айдан артык эре габаритлы чүп-чарны үз вакытында алып китми.

«Гринта» һәм Әлмәт районы башкарма комитеты җитәкчеләренә район территориясеннән зур габаритлы чүп-чарны чыгару белән бәйле вәзгыять буенча комплекслы чаралар күрү турында беркетмә тапшырылды.

Чыгыш ахырында вәкил, тулаем алганда, Татарстан Республикасы буенча «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына, аеруча Казан шәһәре буенча, каты коммуналь калдыкларны вакытында чыгармау проблемасы буенча мөрәҗәгатьләрнең кимүе буенча уңай динамика күзәтелә, дип билгеләп үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: