Татарстан Республикасының ситуация үзәге утырышы

2023 елның 28 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасының  ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркем утырышы кысаларында республика, тармак һәм муниципаль бүлекчәләрдән һәм үзәкләрдән мәгълүмат җыючы Бердәм республика портал - визуализаторын булдыру зарурлыгы турында сөйләштеләр.

2013 елдан мин Татарстанда халык белән иң популяр кире элемтә системасының  – «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасының баш модераторы булып торам. Аппаратның «Халык контроле» ндә эшләве, шулай ук «Дәүләт хезмәтләре.Бергәләп хәл итәбез " кире элемтә платформасы эшчәнлеге турында сөйләдем.

Бераз саннар:

📍2023 елның 8 аенда системадан 84 меңнән артык уникаль кулланучы файдаланган;

📍Мөрәҗәгатьләр  саны 3 млн. га җитте, ә теләктәшлек күрсәтүчеләр  саны – 1 млн. 685 мең.

Барлыгы 600 меңгә якын гражданның мөрәҗәгатьләре басылды.

Агымдагы елның 8 аенда объектлар буенча 700дән артык күчмә тикшерү үткәрелде.

“Дәүләт хезмәтләре.Бергәләп хәл итәбез”  кире элемтә платформасы аша  38 328 хәбәр килде, шуларның 14 311е «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасында басылып чыкты, 11 509ы буенча чаралар күрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: