Сәрия Сабурская уңайлы әйләнә-тирә мохитка хокукны тормышка ашыру буенча Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең эш тәҗрибәсен тәкъдим итте

2019 елның 11 июне, сишәмбе

Россия Федерациясендә уңайлы әйләнә-тирә мохитка хокукны яклауга багышланган түгәрәк өстәл утырышында  гражданнарның экологик хокукларын яклау буенча актуаль проблемалар тикшерелә, аларны яклау механизмнарын камилләштерү буенча тәкъдимнәр эшләү бурычы куела.

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Сәрия Сабурская  чарада катнашучылар алдында  Татарстан Республикасында уңайлы әйләнә-тирә мохитка хокукларны тормышка ашыру турында һәм табигый байлыкларны саклау һәм куллану өлкәсендә Татарстан Республикасында  максатчан чараларны тормышка ашыру турында  доклад белән чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: